Witaj na naszym blogu!

Znajdziesz tutaj dawkę wiedzy, która pozwoli rozwinąć Twoją markę


RENDERY – REWOLUCJA W FOTOGRAFII REKLAMOWEJ

Czy wiesz, że obecnie w katalogach i na stronach www największych producentów trudno znaleźć zdjęcia produktów? Wszystko, co prezentuje marka to rendery czyli graficznie przygotowane modele i fotorealistyczne wizualizacje produktów. Czy szykuje się rewolucja w fotografii reklamowej?

Okazuje się, że koszt przygotowania profesjonalnej sesji zdjęciowej bywa znacznie wyższy niż wykonanie renderu. Utrzymanie lub wynajęcie grafika jest tańsze i wygodniejsze niż zarządzanie organizacją sesji zdjęciowej wraz z kontrolą spójności stylistycznej wszystkich produktów oraz obróbką zdjęć już po sesji. Coraz częściej marki sprzedają swoje produkty zanim ujrzą one światło dzienne. Tak jest np. z deweloperami sprzedającymi nieistniejące mieszkania w nieistniejących budynkach. Da się? Da się!

Bywa i tak, że chcemy pokazać wnętrze produktu i jego strukturę, ale ze względu na gabaryty i skomplikowanie nie jesteśmy w stanie uchwycić tego na zdjęciu. Tu również doskonale sprawdzi się render. Dzięki temu jesteś w stanie dokładnie zwizualizować produkt, ale także masz możliwość pokazania go z każdej perspektywy. Kolejną zaletą renderu jest możliwość dokonywania dowolnych modyfikacji: zmiany koloru, wielkości, kąta padania światła i jego intensywności. Dzięki temu, możemy dowolnie personalizować projekt pod konkretne potrzeby i konkretnych klientów.

Współczesny rozwój grafiki jest imponujący. Programy graficzne pozwalają w pełni oddać fakturę i rodzaj materiału, z którego stworzony jest renderowany produkt. Dodatkowo pozwalają zachować odpowiednie proporcje odbijania, pochłaniania i przenikania światła, a każdy fotograf wie, jak trudno zachować tą kontrolę podczas sesji zdjęciowych.

Zalety renderów względem fotografii:

  • niższe koszty, biorąc pod uwagę całą logistykę związaną z sesją i obróbką zdjęć,
  • szczegółowa prezentacja produktu z różnych perspektyw, w pełni modyfikowalne pliki, szybszy czas realizacji zlecenia.

W ekipie EBLIS B&L znajdziesz prawdziwych pasjonatów tej techniki, którzy na co dzień zajmują się renderami – od pączków po wnętrza budynków. Skontaktuj się z nami, a my pokażemy ci ukryte piękno Twoich produktów!

Scroll Up